Problem, który da się rozwiązać

Niektórzy ludzie zmagają się z problemami po wypiciu standardowego i popularnego krowiego mleka. Bolący brzuch, zaparcia, biegunki, problemy jelitowe – to wszystko dzieje się za sprawą nietolerancji laktozy. Bardzo ciężko jest zrezygnować z picia mleka, w szczególności jeżeli dodawało się go codziennie do ulubionej, świeżo zaparzonej kawy. Osoby które lubią na śniadanie zjeść miseczkę pysznych płatków kukurydzianych, czekoladowych, czy muesli zalanych mlekiem, także mają powód do smutku. Jednak nie na długo – z pomocą przychodzi naturalne mleko owsiane, które staje się ekologiczną i zdrową alternatywą dla zwyczajnego mleka.

Znów można czerpać radość z jedzenia

Mleko owsiane można kupić w wielu sklepach stacjonarnych, a także szeroki wybór tego produktu oferują sklepy online (najwięcej te ze zdrową, bio żywnością). Można także sporządzić mleko owsiane we własnym zakresie w kuchennym zaciszu. Co jest potrzebne do wykonania mleka?

– płatki owsiane,

– gorąca woda,

– blender,

– sitko,

– naczynie.

Banalnie proste przygotowanie tego napoju to zdecydowany atut. Wystarczy płatki owsiane rozdrobnić z pomocą blendera, zalać w naczyniu gorącą wodą i zamieszać przez chwilę. Następnie należy przelać je przez sitko o malutkich oczkach i mleko gotowe.

Mleko owsiane można wykorzystać do przygotowania np.:

– płatków śniadaniowych, muesli,

– napojów takich jak: kakao, kawa.

Ekologiczny zamiennik krowiego mleka sprawi, że śniadanie będzie pyszne i udane. Mleczne drugie śniadanie w pracy? Żaden problem – ulubione muesli, owoce, ewentualnie czekolada i owsiane mleko. Syty posiłek, który da energię na następne godziny wypełniania swoich obowiązków. Nie trzeba także rozstawać się ze swoją ukochaną kawą. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez filiżanki tego pysznego naparu, a z odrobiną mleka, smak staje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Ubogaci to dodatkowo wyjątkowy smak mleka owsianego. Poczęstowanie gości kawą z domieszką tej alternatywy dla zwykłego mleka także będzie ciekawym doświadczeniem. Dla tych najmniejszych (ale także dla dorosłych) picie kakao z mlekiem owsianym będzie pyszną wycieczką po czekoladowych doznaniach ze zbożowym akcentem w tle.

Mleko owsiane bogate jest w błonnik pokarmowy, dzięki czemu wspomaga pracę całego organizmu, chroni przez chorobami jelit i obniża cholesterol. Ponadto mleko owsiane posiada mniej kalorii niż krowie mleko, więc może być śmiało stosowane przez osoby, które chcą utrzymać piękną i zdrową sylwetkę. Warto rozważyć zamianę mleka zwyczajnego na owsiane, nawet jeśli toleruje się laktozę. Ekologiczne produkty zawsze lepiej przyswajają się w organizmie i dają energię do pracy.